pondelok 19. júna 2017

Knižné úlovky: 2x Samuel Bjørk

Knihy, ktoré vám predstavím v tomto článku, sa stali súčasťou mojej knižnice neplánovane. Nedávno ma totiž otec poprosil, aby som mu objednala v internetovom kníhkupectve dve knihy. Už ich stihol prečítať (páčili sa mu) a následne mi ich daroval. Jedná sa o dva trilery od nórskeho spisovateľa Samuela Bjørka (tu si môžete prečítať zaujímavý rozhovor s týmto spisovateľom) - Cestujem sama a Sova. Trilery/detektívky nezvyknem kupovať (výnimku predstavujú knihy Stephena Kinga), ale ako darček tieto knihy potešia a určite si ich prečítam.

Autor: Samuel Bjørk
Názov: Cestujem sama
Vydavateľ: Ikar
Rok vydania: 2015

Oficiálna anotácia: Počas prechádzky sa mužovi z ničoho nič vytrhne pes a zmizne medzi stromami. Muž sa za ním rozbehne do hlbokého lesa a tam sa mu naskytne otrasný pohľad. Na strome visí obesené dievčatko, odeté ako bábika. Na chrbte má školskú aktovku a okolo krku priviazanú tabuľku s nápisom Cestujem sama. Prípadu sa ujme policajný vyšetrovateľ Holger Munch a veľmi rýchlo pochopí, že bude potrebovať pomoc bývalej kolegyne Mie Krügerovej. Len ona dokáže spozorovať stopy, ktoré všetkým naokolo unikajú. Lenže Mia, kedysi energická a plná života, má vážne psychické problémy. Holger Munch sa ju rozhodne vyhľadať a presvedčiť, aby mu pomohla s vyšetrovaním. Ani jeden z nich však ešte netuší, že tento prípad sa rýchlo zmení na najhoršiu nočnú moru.

Kriminálny román, ktorý má všetko, čo čitateľ očakáva v dobrom príbehu. Uveriteľné a zaujímavé postavy, vzrušujúcu zápletku, napätie... Triler Cestujem sama je kritikmi označovaný ako veľmi dobre prepracovaný, desivý a silný príbeh, ktorý udržiava čitateľa v napätí až do poslednej stránky. Preložili ho do viacerých jazykov a vyšiel vo vyše dvadsiatich krajinách.


Autor: Samuel Bjørk
Názov: Sova
Vydavateľ: Ikar
Rok vydania: 2016

Oficiálna anotácia: Tri mesiace nezvestnú tínedžerku Camillu Greenovú našli v lese. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy. Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.


Čítali ste niektorú z týchto kníh? Ak áno, napíšte mi svoj názor na ňu v komentári pod článkom. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára