utorok 5. decembra 2017

Knižný úlovok & recenzia: Baby's very first cot book: Train


Zbierka Danielkových kníh sa rozrástla o ďalšiu zaujímavú knihu. Je ňou látková kniha Baby's very first cot book: Train. Nejedná sa síce o typickú látkovú knihu (napríklad sa v nej nedá listovať), ale v rámci tohto článku ju tak budem označovať.
Vydalo ju vydavateľstvo Usborne Publishing. Ilustrácie nakreslila Stella Baggott. Ak občas sledujete moje recenzie, určite ste si už všimli, že toto vydavateľstvo a ilustrátorku spomínam pomerne často.


Kniha je umiestnená v krásnej, veselej a detailne spracovanej krabičke. Je priesvitná, takže zhora umožňuje pohľad na knihu a zároveň sú na nej nakreslené veselé obrázky.Podľa vydavateľstva Usborne Publishing je kniha vhodná pre deti od narodenia.


Kniha je mäkká, hebká ako vankúšik. Hrá pestrými farbami a obsahuje množstvo kreslených zvieracích postavičiek.


Primárnou úlohou tejto látkovej knihy je robiť bábätku spoločnosť pri zaspávaní a prebúdzaní, čiže spríjemniť mu chvíle strávené v postieľke. Kniha je obojstranná:  • na jednej strane knihy je nakreslená železničná stanica, na ktorej čakajú zvieratká na prichádzajúci vlak,

  • na druhej strane je nakreslený idúci vlak, v ktorom sa nachádza veľa zvieratiek.

Pozitíva knihy:

 

  • mäkká, príjemná na dotyk,
  • vhodná pre deti od narodenia,
  • obojstranná,
  • možnosť umiestnenia do postieľky,
  • obsahuje roztomilé kreslené postavičky zvierat. 

Látkové knihy určené do postieľky dieťaťu spríjemnia chvíle odpočinku, preto považujem kúpu niektorej z nich za dobré rozhodnutie.


Aj túto knihu nájdete vo forme skráteného článku v tematickej kategórii Moja knižnica, v časti Danielkova knižnica, konkrétne tu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára