nedeľa 4. februára 2018

Februárové knižné novinky (2018)


Knihy pre dospelýchNázov: Tu som 
Autor: Jonathan Safran Foer 
Vydavateľ: Slovart 

Oficiálna anotácia: Manželia Jacob a Julia Blochovci majú problém... vlastne niekoľko problémov. Jacobovho deda chcú presťahovať do domova dôchodcov, syna pripravujú na bar micvu a zachraňujú ho pred vylúčením zo školy, navyše Julia nájde v manželovom telefóne erotické esemesky, ktoré podľa všetkého písal svojej kolegyni. Zatiaľ čo sa prehlbuje ich manželská kríza, na obzore sa črtá iná, globálna katastrofa. Izrael zasiahne ničivé zemetrasenie, ktoré vyvolá rýchlo eskalujúci konflikt na celom Blízkom východe, a všetci, každý muž, žena a dieťa, sa musia rozhodnúť, kde je ich miesto. 

zdroj: Slovart

Názov: Romaneto Don Juan 
Autor: Rudolf Sloboda 
Vydavateľ: Slovart 

Oficiálna anotácia: Útla próza, ktorá vyšla prvýkrát v roku 1971, je autobiografickým záznamom zážitkov z detstva a mladosti.

Romaneto Don Juan je desiatym zväzkom edície Slobodových diel v novej grafickej úprave Boris Meluša, za ktorú získal Národná cenu za komunikačný dizajn. „Hrdina miluje ženy a je politikom. Viac nemôže chcieť ani jedna žena. Ani jedno nerobí hrdina s chladným srdcom; dalo by sa povedať, že je dobrodruh.“

zdroj: Slovart

Názov: Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 
Autor: Miloslav Švandrlík 
Vydavateľ: XYZ 

Oficiálna anotácia: První díl kompletního vydání příběhů o dvou raubířích s nezaměnitelnými ilustracemi Jiřího Wintera-Neprakty. 

Kdo by neznal žáky Kopyta a Mňouka, dvojici raubířů, detektivů i statečných hrdinů z malého posázavského městečka. Svým důvtipem a fantazií občas zavaří nejen sobě, ale i svým sousedům, učiteli Pěničkovi i nadporučíku a později kapitánu Ošmerovi. Do nejednoho vyšetřování vtáhnou také kastelána Štětku nebo hajného Breburdu. Přes všechny své velkolepé patálie a rozbitá kolena jsou Kopyto s Mňoukem vždy na stopě pořádnému dobrodružství.

zdroj: http://www.gorila.sk/product/713983

Názov: Vražda Kafkova vnuka 
Autor: Jaroslav Kuťák 
Vydavateľ: Moba 

Oficiálna anotácia: Když obyčejný sběratel drobností objeví tajemství minulosti, které může mít celosvětový dosah, neví, zda sebere odvahu, aby se ujal temných příběhů sám a šel po stopách, které se zdají být nebezpečně zameteny. Slavný spisovatel Franz Kafka měl mít syna s přítelkyní své snoubenky Felice Bauerové, Grete Blochovou. Podle svědků o něho neprojevoval pražádný zájem, protože nevěřil, že je malý Martin jeho dítětem. 

zdroj: http://www.gorila.sk/product/684188

Názov: Nevšedné myšlienky 
Autor: Juraj Šebo 
Vydavateľ: Marenčin PT 

Oficiálna anotácia: Čitateľsky atraktívna kniha s témou zachytávania, rozvíjania a vybrusovania myšlienok je určená pre tých, ktorí z plných pľúc vdychujú neradostnú atmosféru dneška, plnú negatívnych správ a joboviek. Je určená aj milovníkom obrazov. Stačí otvoriť knihu a budú v obraze. Autor, klon mr. Beana a Dostojevského Idiota, ponúka vyhranený, individuálny pohľad na zásadné otázky bežného života.

zdroj: http://www.gorila.sk/product/711517

Názov: Experiment s dívčím srdcem: jednoduché povídky o složitých vztazích 
Autor: Vladimír Poštulka 
Vydavateľ: XYZ 

Oficiálna anotácia: Krátké příběhy s širokým dosahem.

Povídky o ženách, mužích, vztazích, lásce, zklamání, životě… Krátké příběhy o tom, co se může stát při fotbalovém zápase, při návštěvě restaurace nebo bývalé manželky, nebo poté, co se rozhodnete vyhledat ženu, o které se vám v noci často zdá. 

zdroj: http://www.gorila.sk/product/711229

Názov: Řád věčných tr 
Autor: Aliette de Bodard 
Vydavateľ: Host 
Poznámka: 2 diel série Dominium Padlých andělů 

Oficiálna anotácia: Volné pokračování fantasy thrilleru Řád zlomených křídel.

Paříž zničená magickými boji se postupně začíná zotavovat, ale velké Řády ovládané Padlými anděly nadále soupeří o kontrolu nad městem. Na vrcholu moci nyní stojí Řád Trnikeře a spřádá plány, jak se stát ještě mocnějším.


Trnikeřské intriky svedou dohromady milenku prastarého Padlého anděla, dračího prince v přestrojení, ztrhanou alchymistku sužovanou sebezničující závislostí a zatrpklého mladíka z Dálného východu, který má za úkol přivést zpět mezi živé svou zemřelou přítelkyni.
 

Řády hledají společnou cestu k míru, jenže ten se zdá zkázonosnější než válka. Čtveřice hrdinů v sobě musí nalézt sílu, aby nepadla za oběť magii lačnící všechny a všechno zotročit. 

zdroj: Knihy Dobrovský

Názov: V oblaku dezinfekce 
Autorka: Ivanka Devátá 
Vydavateľ: Motto 
Poznámka: nové vydanie 

Oficiálna anotácia: Humorný průvodce čekárnami, ordinacemi a dalšími zdravotnickými zařízeními.

Také se bojíte navštívit lékaře? Máte strach z nemocnice? A co přísné sestřičky? Zkuste se na svět podívat očima Ivanky Deváté a zjistíte, že nic není tak černé, jak se na první pohled zdá. Stonat může být někdy i zábava, zvlášť je-li člověk malé dítě s pečující maminkou, která bez meškání navaří oblíbené jídlo. Ale i jako dospělý, a dokonce jako vrozený hypochondr přesvědčený o záhadnosti a nezbadatelnosti všech svých chorob si člověk užije spoustu legrace. Chce to jediné – nadhled. A ten Ivance Deváté rozhodně nechybí…

zdroj: https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/v-oblaku-dezinfekce-18677614.html

Názov: Bosorka 
Autorka: Camilla Läckberg 
Vydavateľ: Slovart

Oficiálna anotácia: Patrik Hedström a jeho kolegovia na tanumhedskej policajnej stanici vyšetrujú nový prípad. Do Fjällbacky sa vrátilo zlo. Zo statku za mestečkom zmizla štvorročná Linnea a obyvatelia Fjällbacky si spomenuli na starú tragédiu. Z toho istého miesta pred tridsiatimi rokmi zmizlo dievčatko, ktoré neskôr našli mŕtve. Zo zločinu vtedy obvinili dve trinásťročné dievčatá, tie sa však pre svoj nízky vek vyhli väzeniu. Je to naozaj náhoda, že Linnea sa stratila v čase, keď sa jedno z obvinených dievčat, v súčasnosti už svetoznáma herečka Marie Wallová, vrátilo do Fjällbacky? Vyšetrovanie rozjatruje mnoho starých rán, začína sa lov na páchateľa a strach obyvateľov pred neznámym má fatálne následky. 

zdroj: http://www.gorila.sk/product/705840

Názov: S každou padající hvězdou: přežil jsem dětství a dospívání v Severní Koreji 
Autori: Sungdžu Lee & Susan McClelland 
Vydavateľ: Jota 

Oficiálna anotácia: S každou padající hvězdou je hutně podaná autobiografie severokorejského chlapce jménem Sungdžu, který se ve dvanácti letech musel naučit žít na ulici a postarat se o sebe. Aby vůbec přežil, vytvořil s několika dalšími dětmi gang, naučil se krást, prát se, žebrat i jezdit nákladními vlaky. Sungdžu barvitě líčí svůj drsný příběh a popisuje, jaké to je, když si nedospělý kluk musí najednou vystačit se skupinkou „bratrů“ z ulice, hladovět a prožívat strach z věznění nebo i popravy. Naděje je často jediné, čeho se dá držet. Tyto poutavé vzpomínky rozkrývají mladému čtenáři odlišnou kulturu, kde mnohé z toho, co považujeme za samozřejmé, vůbec neexistuje.

„V jedenácti letech jsem přišel skoro o všechno: o rodinu, o svoje sny i o vzdělání. Ale neztratil jsem úplně všechno. Pořád jsem měl naději, že se zase setkám s rodiči. A tohle přání jsem si opakoval vždycky, když jsem zahlédl, jak padá hvězda.“


zdroj: http://www.gorila.sk/product/714494

Názov: Zadrátovaný svět: pátrání po rodinném tajemství z holokaustu 
Autor: Noah Lederman 
Vydavateľ: BIZBOOKS 

Oficiálna anotácia: Děsivé vzpomínky plné napětí, smrti i lásky, které přečtete jedním dechem.

„Zabili mi mámu. Máminy ruky bych se nikdy nepustila ... Musela jsem utéct, ale máma mě držela... Moc silně. Nevím, jak se mi to povedlo, ale nakonec jsem se vysmekla. A utekla jsem do stodoly. Věřil bys tomu? ... Já jsem tam mámu nechala. Věřil bys tomu?“ Chtěl jsem jí říct, že to chápu. Jenomže co jsem mohl chápat? Když jsem ty příběhy poznával, trýznily mě jen málo, a při oživování minulosti jsem cítil hlavně napětí. Ale věřil jsem tomu. A přesto stále nevěřím, že se něco takového mohlo stát. Že lidstvo mohlo klesnout k takovým ohavnostem. Kdo by mohl být tak zlý? Kdo může odpustit takové ničemnosti? Věděl jsem jen jedno: chci se o minulosti své rodiny dozvědět víc. 

Autor knihy Noah Lederman se rozhodl odhalit tajemnou minulost svých židovských prarodičů pocházejících z Polska. Jako jediní ze svých rodin přežili druhou světovou válku, přežili ghetto v Otwocku, koncentrační tábory Majdanek, Osvětim, Bergen Belsen, Ravensbrück. Po válce založili rodinu a emigrovali do USA. Lederman vyrostl v míru v Americe ke konci dvacátého století. Ale cítil, že potřebuje znát své kořeny s rozumět tomu, co babička s dědečkem prožili. Po několik let tak skládá střípky z vyprávění své babičky, ze svých cest po Evropě po místech, kde byly koncentrační tábory, z návštěv památek holokaustu a ze vzpomínek pamětníků, které při svém hledání objevil. A hrůzná minulost ožívá.

zdroj: https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/zadratovany-svet.html


Názov: Proč milujete hudbu: od Mozarta k Metallice - emoční síla krásných zvuků 
Autor: John Powell 
Vydavateľ: ANAG 

Oficiálna anotácia: Toto úžasné putování hudební psychologií a hudební vědou je perfektní knihou pro každého milovníka melodií.

Vliv hudby na lidský život
Hudba hraje velmi důležitou roli v našem emočním, intelektuálním, a dokonce i fyzickém životě. Má vliv na to, jakým způsobem se chováme, pracujeme, relaxujeme a vnímáme. Dokáže nás rozesmát nebo rozplakat, protože nám pomáhá utvářet vztahy s lidmi kolem nás, a dokonce má moc zmírnit řadu zdravotních potíží. Písně, které máte rádi (či nenávidíte, a dokonce i ty, které vnímáte naprosto neutrálně), nedotváří jen soundtrack k vašemu životu – ve skutečnosti jej pomáhají tvarovat.

Poznejte hudbu svého života
Vědec a hudebník John Powell se v této knize vrací hluboko do desetiletí psychologických a sociologických studií s cílem odpovědět na otázku „Proč nás hudba tak hluboce ovlivňuje?“. Svým uvolněným, konverzačním stylem zkoumá všechny aspekty hudební psychologie, od toho, jak hudba pomáhá miminkům vytvářet pouto s matkami, až po způsoby, jakými hudba může změnit chuť vína nebo vás přimět, abyste trávili více času v restauracích. 


zdroj: http://www.gorila.sk/product/706382

Názov: Erotické dějiny Kremlu: od Ivana Hrozného k Raise Gorbačovové 
Autor: Magali Delaloye 
Vydavateľ: CPRESS 

Oficiálna anotácia: Odhalte intimní tajemství kremelských zdí.

Erotické dějiny Kremlu nabízejí putování do nitra jednoho z nejtajemnějších míst moci na světě, kde se po staletí setkává politika s intimitou. Jejich cesty se kříží a vzájemně obohacují. Provází nás od šesti žen Ivana Hrozného až k prvním dámám, jakými byly Nina Chruščovová, Viktorie Brežněvová a Raisa Gorbačovová. Samostatnou kapitolou je „rudý Kreml“ s požitkářem Leninem, ohnivou Alexandrou Kollontajovou, velkou vyznavačkou volné lásky, a se Stalinem, který se snažil, aby ženy zmizely. Kniha přináší zástup osobností jak z ruských románů, velké milostné příběhy i příběhy nenávisti, zachycuje nejrůznější manželské vztahy, mravy skrývané i okázale předváděné, úskoky i boje na život a na smrt.

zdroj: https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/eroticke-dejiny-kremlu.html

Názov: Dějiny umění Latinské Ameriky 
Autorky: Markéta Křížová & Monika Brenišínová 
Vydavateľ: Karolinum 

Oficiálna anotácia: Publikace poskytuje základní přehled dějin umění Latinské Ameriky a věnuje se vztahům mezi Českou republikou a Latinskou Amerikou na poli kultury a umění. Představuje odbornou literaturu vztahující se k tématu, jakož i významné muzejní a galerijní. Výklad doplňuje praktický slovník pojmů z oblasti dějin umění Latinské Ameriky a bohatá obrazová příloha. 

zdroj: https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/da-jiny-uma-n-latinsk-ameriky.html

Názov: Stará řemesla 2 
Autor: Marek Podhorský 
Vydavateľ: Rubico 

Oficiálna anotácia: V knize Stará řemesla jste se dočetli, jak byla řemesla organizovaná, co byla bratrstva, mistři, tovaryši, učedníci, jak složité byly cechovní zkoušky nebo jaká měli řemeslníci privilegia i povinnosti. Seznámili jste se s osmnácti starými řemesly. V této navazující knize – “Stará řemesla 2” se dozvíte mnoho zajímavostí o dalších řemeslech, která známe většinou jen z muzeí, např. hrnčířství, kolářství, sklářství, zvonařství, voroplavbě... Na stranách knihy naleznete téměř 400 krásných fotografií. 

zdroj: http://www.gorila.sk/product/710459

Názov: Gustav Klimt doma 
Autor: Patrick Bade 
Vydavateľ: Nakladatelství Universum 

Oficiálna anotácia: Kniha Gustav Klimt doma zkoumá, jak do Klimtova života a díla zasáhla Vídeň i další místa, kam jezdil a jež nazýval svým domovem. Klimt byl jedním z nejvýznamnějších členů hnutí Vídeňské secese. Vídeň na přelomu století jej hluboce ovlivnila a on zase pomáhal utvářet ji. Dalšími prameny inspirace mu byly jeho cesty do Ravenny i každoroční letní dovolené, které trávil s rodinou Emilie Flögeové na březích jezera Attersee.

Bohatě ilustrovaná publikace seznamuje s obrazy, archivními materiály i fotografiemi města a krajin, jež Klimta obklopovaly, a názorně ukazuje, jak se do jeho díla promítali lidé a místa figurující v jeho životě.


zdroj: http://www.gorila.sk/product/714404

Názov: Islamofobie po česku: český odpor vůči islámu, jeho východiska, projevy, souvislosti, přesahy i paradoxy 
Autor: Bronislav Ostřanský 
Vydavateľ: Vyšehrad 

Oficiálna anotácia: Z čeho vychází a jak se projevuje odpor k islámu v ČR.

Vztah k islámu a k muslimům je bezesporu jedním z nejaktuálnějších témat, která hýbou veřejností v České republice a v celém západním světě. Uprchlická krize, džihádistický terorismus a další fenomény dnešní doby dodaly tomuto vztahu velmi vyhrocené rysy. Skutečný islám a skuteční muslimové se často ztrácejí v moři zjednodušení, generalizací a obav. Přední čeští islamologové, politologové, religionisté a další odborníci pod vedením Bronislava Ostřanského se pokusili hledat odpovědi na otázku, jak se v České republice, zemi s mizivým procentem muslimů, zrodila tak silná islamofobie. K tématu přistupují z různých úhlů, od rozboru stereotypů o islámu a muslimech, vztahu islamofobie a antisemitismu, evropského a světového kontextu, místu islamofobie v paletě extremistických směrů v ČR, až po pohled na sociální sítě a jejich vliv na utváření islamofobních názorů. Jak připomínají autoři knihy, bez kritického přístupu k islámu a muslimům nikdy nelze věcně uchopit reálné problémy s nimi spojené, bezpečnostní hrozby či sociální rizika, jejichž porozumění však vyžaduje skutečné znalosti a rozhled, nikoliv jen kategorické soudy. 


zdroj: https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/islamofobie-po-cesku.html

Názov: 100 her pro rozvoj sebedůvěry a sociálních kompetencí: u dětí od 8 do 12 let 
Autorka: Rosemarie Portmann 
Vydavateľ: Portál 

Oficiálna anotácia: Důvěru v sebe sama a ve své schopnosti si dítě buduje tím, že mu opakovaně dáváme pocítit, že je šikovné, zvládá věci kolem sebe I rozvoj sociálních kompetencí stojí a padá s tím, jak k dítěti přistupují jeho dospělí. Je dobré, pokud má dítě možnost v bezpečném prostředí trénovat důležité dovednosti, z nichž sebedůvěra a sociální kompetence rostou. Ve školce se dítě učí vnímat své právo na respekt a povinnost chovat se s respektem k druhým a vyjadřovat své pocity a stát si za nimi. Dále buduje schopnost otevřeně a jasně zastávat vlastní názor, i když ostatní mají názor opačný, a zároveň respektovat názor druhých. Sebedůvěra a sociální kompetence mu pomáhají setkávat se s druhými lidmi otevřeně a uvolněně, férově vyjadřovat kritiku a snášet kritiku vlastní osoby, vyjadřovat svá přání a potřeby a dokázat říci ne.

zdroj: Nejlevnější knihy

Názov: Zábavné čtení (nejen) pro dyslektiky: určeno pro děti, rodiče i učitele 
Autorka: Miluše Jirušková 
Vydavateľ: Edika 

Oficiálna anotácia: Aby čtení bylo radost!

Čtení by mělo být příjemným prožitkem. Ne všichni ale dokáží s lehkostí „hltat“ jedno slovo za druhým. Naopak, aby z textu získali informace, musejí překonávat překážky. Kniha, kterou držíte v ruce, je určena dětem od 7 let; zejména těm, kteří mají problémy se čtením a s vnímáním obsahu čteného textu. Své čtenářské dovednosti s její pomocí ale mohou rozvíjet také žáci bez těchto obtíží. Publikace poslouží dospělým (rodičům) nebo speciálním pedagogům ve školách a poradnách. Podporuje tvůrčí práci a pomáhá vytvářet a posilovat vztah ke čtení. Malí čtenáři ji využívají s pomocí dospělého. Kniha je barevně rozčleněna na tři části podle obtížnosti četby. Na levé straně dvojlistu čtenáři najdou text s doplňujícími informacemi nebo otázkami, na straně pravé autorka vybízí k práci zábavnou formou. 

Publikace je zaměřena na:
  • rozvoj a posílení čtenářských dovedností (zvládnutí analýzy a syntézy slabik, vnímání obsahu čteného textu),
  • zlepšení verbálního projevu a obratnosti ve vyjadřování,
  • zpevnění zrakové percepce a procvičování očních pohybů,
  • zpevnění sluchové percepce,
  • jistotu v pravolevé a prostorové orientaci,
  • rozšíření znalostí,
  • posílení logického myšlení a paměti.
zdroj: https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/zabavne-cteni-nejen-pro-dyslektiky.html


Knihy pre deti a mládežNázov: Barvy
Autor: Emily Bolam
Vydavateľ: Svojtka&Co.

Oficiálna anotácia: Přirozený vstup do světa poznání pro nejmenší. Vlastními prstíky si děti osahají různé typy povrchů a seznámí se se základními barvami. 

Vlnky na moři? Modré! Lístečky na stromě? Zelené! Jaké ještě povrchy můžeš nahmatat všude kolem sebe? A jaké mají tyto předměty barvu? Dotyková knížečka Barvy je nejlepší první čtení pro miminka, která mohou prozkoumávat její stránky vlastními prstíky. Získavají tak cenné první dojmy z kontaktu s knihou a nenásilně rozvíjejí své poznání. 

zdroj: https://www.svojtka.cz/shop/kniha/4259-barvy

Názov: Počítaní
Autor: Emily Bolam
Vydavateľ: Svojtka&Co.

Oficiálna anotácia: Přirozený vstup do světa poznání pro nejmenší. Vlastními prstíky si děti osahají různé typy povrchů a seznámí se s čísly od jedné do pěti.

Kolik je tygrů? Dva! Kolik je rybiček? Pět! Jaké povrchy můžeš nahmatat všude kolem sebe? A umíš už spočítat, kolik těch věcí nebo zvířátek je? Dotyková knížečka Čísla je nejlepší první čtení pro miminka, která mohou prozkoumávat její stránky vlastními prstíky. Získavají tak cenné první dojmy z kontaktu s knihou a nenásilně rozvíjejí své poznání.  

zdroj: https://www.svojtka.cz/shop/kniha/4260-pocitani

Názov: Vzory
Autor: Emily Bolam
Vydavateľ: Svojtka&Co.

Oficiálna anotácia: Přirozený vstup do světa poznání pro nejmenší. Vlastními prstíky si děti osahají různé typy povrchů a seznámí se s různými vzory. 

Najdeš na berušce tečky? A co šneček? Má na ulitě spirálu? Víš, kdo má pruhy a kdo zase skvrny? Dotyková knížečka Vzory je nejlepší první čtení pro miminka, která mohou prozkoumávat její stránky vlastními prstíky. Získavají tak cenné první dojmy z kontaktu s knihou a nenásilně rozvíjejí své poznání.  

zdroj: https://www.svojtka.cz/shop/kniha/4261-vzory

Názov: Zvířata
Autor: Emily Bolam
Vydavateľ: Svojtka&Co.

Oficiálna anotácia: Přirozený vstup do světa poznání pro nejmenší. Vlastními prstíky si děti osahají zvířata a typy povrchů - srst, bodliny, peří, šupiny i bradavičnatou kůži. 

Ježeček? Pichlavý! Medvěd? Chlupatý! Jaké ještě povrchy můžeš nahmatat na zvířátkách? Co takhle šupiny, peří... Dotyková knížečka Zvířata je nejlepší první čtení pro miminka, která mohou prozkoumávat její stránky vlastními prstíky. Získavají tak cenné první dojmy z kontaktu s knihou a nenásilně rozvíjejí své poznání.  

zdroj: https://www.svojtka.cz/shop/kniha/4258-zvirata

Názov: Barborka a jej ťažké chvíle
Autorky: Nancy Delvaux & Aline de Pétigny
Vydavateľ: Fortuna Libri

Oficiálna anotácia: Barborka má v škôlke veľa kamarátov, ale občas by radšej ostala s ocko a s mamičkou. V rozličných situáciách sa učí, ako zvládať svoju lenivosť, hnev, strach, ale aj ako sa tešiť z nových, zaujímavých vecí a zo zážitkov, ktoré na ňu čakajú.

Edícia farebných knižiek o Barborke pomôže deťom aj ich rodičom vyrovnať sa s tým, čo prináša každodenný život.


V tejto knižke nájdete príbehy:
• Barborka sa hnevá
• Barborka žiarli
• Barborka v nemocnici
• Barborka nechce chodiť do škôlkyzdroj: Fortuna Libri

Názov: Barborka a jej záľuby
Autorky: Nancy Delvaux & Aline de Pétigny
Vydavateľ: Fortuna Libri

Oficiálna anotácia: Barborka je škôlkarka a vo svojom živote zažíva veľa zmien, ktoré súvisia s jej vekom, ale aj pekných chvíľ. Rada cestuje, stará sa o zvieratká na gazdovstve, učí sa plávať, ale aj piecť s pomocou ocka.

Edícia farebných knižiek o Barborke pomôže deťom aj ich rodičom vyrovnať sa s tým, čo prináša každodenný život.


V tejto knižke nájdete príbehy:
• Barborka na gazdovstve
• Barborka na prázdninách
• Barborka pri mori
• Barborka pečie


zdroj: Fortuna Libri

Názov: Elmer
Autor: David McKee
Vydavateľ: Verbarium
Poznámka: 1. diel série Elmer
Poznámka: vekové odporúčanie: 3+

Oficiálna anotácia: Elmer nevyzerá ako normálny sivý slon. Priam hýri farbami, a tak nečudo, že sa mu ostatné slony posmievajú. Je mu z toho smutno. Kiežby len bol taký obyčajný! Iste by sa mu potom prestali vysmievať. Elmer sa pokúsi zmeniť… Ako to dopadne? Prečítajte si dnes už kultový príbeh Davida McKeea, preložený do 50-tich jazykov, v ktorom autor vyzdvihuje, aké dôležité je zostať sám sebou a mať sa rád aj s odlišnosťami, no vždy sa vedieť na sebe aj zasmiať.

zdroj: Verbarium

Názov: Elmer a dúha
Autor: David McKee
Vydavateľ: Verbarium
Poznámka: 2. diel série Elmer
Poznámka: vekové odporúčanie: 3+

Oficiálna anotácia: Elmer spolu so svojimi priateľmi čaká, kým sa skončí búrka, aby sa pokochali nádhernou dúhou. Udeje sa však čosi hrozné! Dúha sa zjavila priskoro a stratila všetky svoje farby! Obetavý Elmer sa ju rozhodne zachrániť a daruje jej tie svoje. Ako však bude vyzerať, keď sa ich vzdá? Vari o svoju pestrofarebnosť nadobro príde? Prečítajte si ďalší Elmerov príbeh o tom, aké dôležité je vedieť sa podeliť.

zdroj: Verbarium

Názov: Pozri sa pod okienko - Autíčka
Autor: neuvedený
Vydavateľ: Svojtka&Co.

Oficiálna anotácia: Vrrrm! Z tejto fascinujúcej knižky s vyše 60 otváracími okienkami sa deti dozvedia ako fungujú autá, ako sa vyrábajú, opravujú a veľa ďalších zaujímavostí. 

Vrrrm! Pozri sa, ako autá fungujú, ako sa vyrábajú, opravujú, aj ako sa rútia neuveriteľnou rýchlosťou po pretekárskom okruhu. Táto fascinujúca knižka s okienkami sa skvele hodí pre malé šikovné pršteky a skúmavé hlavičky! Obsahuje viac ako 60 okienok a mnoho ďalších prekvapení. Pozri sa pod obrázky a zisti, čo tam je!

zdroj: https://www.svojtka.sk/shop/kniha/33214-pozri-sa-pod-okienko-auticka

Názov: Dinosaury: 100 otázok a 70 okienok
Autori: Heather Alexander & Andrés Lozano
Vydavateľ: Svojtka&Co.
Poznámka: Život na Zemi

Oficiálna anotácia: V tejto knižke nazrieš do sveta dinosaurov – tvorov, ktoré desiatky miliónov rokov obývali Zem. Pozri sa pod okienka a sleduj napínavé scény z ich života. 

Svet dinosaurov je taký fascinujúci! Poď do neho nazrieť. Táto interaktívna kniha obsahuje 100 najčastejších otázok a odpovedí o dinosauroch, väčšina odpovedí sa skrýva pod odklápacími okienkami. Koľko druhov dinosaurov existovalo? Aký druh dinosaura bol najmenší, najväčší, najrýchlejší alebo najobávanejší? Ktoré zvieratá sa dnes dinosaurom najviac podobajú? A kde sa môžeme stretnúť so skutočnou dinosaurou fosíliou? Odklop okienko a prečítaj si odpoveď. V knihe zistíš, ako dinosaury žili, aký dobrý mali zrak a ostatné zmysly, ako sa dokázali maskovať a čo sa s nimi nakoniec stalo. Staň sa dinosaurím detektívom a zisti, aký bol život na našej planéte pred miliónmi rokov.

zdroj: https://www.svojtka.sk/shop/kniha/34302-zivot-na-zemi-dinosaury-100-otazok-a-70-okienok

Názov: Džungľa: 100 otázok a 70 okienok
Autori: Heather Alexander & Andrés Lozano
Vydavateľ: Svojtka&Co.
Poznámka: Život na Zemi

Oficiálna anotácia: V džungli sa stále niečo deje! Odklop 70 okienok a zisti, kde sa rozkladajú džungle a ako vyzerá ich úžasný svet zvierat, hmyzu a rastlín. 

Zaujíma ťa, ako vyzerá život v džungli? Táto interaktívna kniha obsahuje 100 otázok o džungli a jej obyvateľoch. Väčšina odpovedí sa skrýva pod odklápacími okienkami. Prečo listorezné mravce nosia na chrbte listy? Má stonôžka skutočne sto nôh? Ako vyzerá ruka šimpanza? A ako je možné, že sa kolibrík dokáže vznášať na jednom mieste? Odklop okienko a prečítaj si odpoveď. V knihe zistíš, aké zviera je v džungli najrozšírenejšie, ktoré zvieratá žijú v korunách stromov, ako rýchlo rastie bambus, ktorý tropický dažďový les je najväčší alebo ako džungľa prispieva medicíne. Dozvieš sa aj veľa zaujímavých vecí o ľudoopoch a opiciach a o tom, ako sa zvieratá v džungli vedia maskovať. Dokážeš ich v ilustráciách nájsť?

zdroj: https://www.svojtka.sk/shop/kniha/34301-zivot-na-zemi-dzungla-100-otazok-a-70-okienok

Názov: Mýty a předsudky o zvířatech: je pravda, co se o nich říká?
Autorky: Linh Dao & Pavla Hanáčková
Vydavateľ: Albatros
Poznámka: vekové odporúčanie: 6+

Oficiálna anotácia: Nic není tak černobílé, jak se na první pohled zdá!

Liška, vychytralá zlodějka. Medvěd, postrach lesa. Zbabělý pštros, co strká hlavu do písku. Znáš podobná přirovnání? Určitě ano, s námi se ale dozvíš, že nemusí být úplně pravdivá. Roztomilý netopýr se určitě nechystá sát lidem krev. Černá kočka, přecházející přes ulici, žádné neštěstí nepřinese. I takový „špinavý“ potkan klidně může být tvůj nejlepší kamarád. Vydej se s námi na cestu přírodou, na které zjistíš, že není vše tak černobílé, jak se na první pohled zdá! Společně se nám podaří mnohé zavedené předsudky změnit.

zdroj: http://www.gorila.sk/product/714031

Názov: Prečo nie je tučniakom zima alebo ako sa zvieratá prispôsobujú prostrediu
Autor: Pavla Hanáčková
Vydavateľ: Albatros
Poznámka: vekové odporúčanie: 6+

Oficiálna anotácia: Ako sú zvieratá vybavené do nepohodlia?

Prečo majú púštne zvieratá veľké uši a svetlú srsť? Nie je tučniakom obklopeným ľadom a snehom zima? Je vôbec možné, aby zvieratá žili na úpätí strmých hôr? Samozrejme! Príroda to zariadila tak, aby sa každý čo najlepšie prispôsobil svojmu prirodzenému prostrediu. Vydaj sa s nami na cestu prírodou, cez hlboké moria, pestrofarebnú džungľu či vrcholy obrovských hôr, kde sa zoznámiš so zvieratami aj s rastlinami, ktorým sa tu náramne darí.

zdroj: http://www.gorila.sk/product/714339

Názov: Zamrzlá loď kapitána Flinta 
Autor: Arthur Ransome 
Vydavateľ: Albatros 

Oficiálna anotácia: Kniha patří mezi nejoblíbenější „ransomovky“ a je považována za klasiku dětské dobrodružné literatury, která doopravdy nestárne.

Příběh skupiny dětí, které se sejdou v horské krajině u jezera, zažijí zde pohádkou zimu i napínavou výpravu k „severnímu pólu“ a stanou se přáteli na život a na smrt, učaroval již několika generacím čtenářů. Toto vydání je však výjimečné tím, že se v něm poprvé představují ilustrace Zdeňka Buriana – celkem 10 kvašů a obálka –, které byly až dosud uložené v archivu. Přitom jde o ilustrace z nejlepšího Mistrova období, jež nádherně umocňují napínavou a místy tajuplnou atmosféru zimního dobrodružství slavných Vlaštovek a Amazonek.

zdroj: http://www.gorila.sk/product/714482

Názov: Vedecké objavy za 30 sekúnd
Autor: Mike Goldsmith
Vydavateľ: Slovart

Oficiálna anotácia: Nová edícia jednoduchých a prehľadných encyklopédií. Čitatelia objavia na stránkach 30 tematických okruhov, o ktorých sa dozvedia to najdôležitejšie za 30 sekúnd. Súčasťou sú aj trojminútové výzvy, kde si môžu vyskúšať a overiť získané poznatky. 

Prečítajte si 30 úžasných kapitol o vedeckých objavoch. Zistite, ako vedci vysvetľovali svet okolo nás. Pochopte, prečo sú objavy z minulých storočí stále relevantné aj dnes. Spoznajte najúžasnejšie poznatky súčasných vedcov. Otestujte všetky teórie, aby ste zistili ešte viac.

zdroj: Slovart

Názov: Staroveký Egypt za 30 sekúnd
Autor: Simon Holland
Vydavateľ: Slovart

Oficiálna anotácia: Nová edícia jednoduchých a prehľadných encyklopédií. Čitatelia objavia na stránkach 30 tematických okruhov, o ktorých sa dozvedia to najdôležitejšie za 30 sekúnd. Súčasťou sú aj trojminútové výzvy, kde si môžu vyskúšať a overiť získané poznatky.

Prečítajte si 30 úžasných kapitol o starovekom Egypte. Zistite, prečo vieme tak málo o vyspelej civilizácii spred 5 000 rokov. Spoznajte životy obyčajných ľudí i kráľov. Pochopte, ako Egypťania postavili pyramídy a ako vznikli múmie. Objavte starovekých remeselníkov, pisárov a naučte sa čítať hieroglyfy.

zdroj: Slovart

Názov: Farebný svet zvierat
Autorka: Anita Ganeri
Vydavateľ: Slovart

Oficiálna anotácia: Kniha Farebný svet zvierat vás prevedie všetkými farbami dúhy v zvieracej ríši. Nájdete v nej alabastrového krokodíla, žiarivé červené hady, oslňujúco žlté i zelené motýle aj húsenice, vtáky farby azúrového neba i také živočíchy, ktoré majú na svojom tele vystriedané všetky odtiene farebného spektra.
Krásne farebné fotografie očaria deti aj dospelých. Pri čítaní tejto knihy skrátka každý zistí, že kráľovstvo zvierat je jednoducho najkrajšie na svete.

zdroj: Slovart

Názov: Věda hrou: 120 spolehlivých pokusů pro mladé výzkumníky
Autor: Radek Chajda
Vydavateľ: Edika

Oficiálna anotácia: 120 pokusů k hravému ověření fyzikálních zákonů!

Víš, jak funguje teploměr? Jak vidí pavouk? Jak může čaj měnit barvu? Jak vyrobit malé tornádo? Jak pracuje potrubní pošta? Knihu Věda hrou napsal úspěšný autor Radek Chajda pro zvídavé kluky a holky od 7 let, kteří se zajímají o přírodu a její fungování. Na 120 pokusech si ověříte nejen zákonitosti světa kapalin, plynů a pevných látek, ale možná vás překvapí, že zajímavé experimenty lze dělat i s lidským tělem. K pokusům přitom budete potřebovat jen pomůcky běžně dostupné u vás doma, takže smysluplně využijete například přebytečné PET lahve, provázky, staré noviny či kartónové obaly.

zdroj: http://www.gorila.sk/product/714459

Názov: Nejpomalejší kniha na světě
Autorka: April Sayre
Vydavateľ: CPRESS

Oficiálna anotácia: Zpomalte a užijte si sáhodlouhé dumání nad fascinujícími fakty z pomalého světa.

Nejpomalejší kniha na světě je napěchovaná překvapivými fakty o všem, co lze nazývat pomalým – od pomalých zvířat, přes robotické šneky až po pomalou televizi. Ale pozor! Když se ponoříte do vod pomalého uvažování a potutelných vtípků, může se vám stát, že sami hodně zpomalíte… a zároveň si uvědomíte, že svět skýtá mnohem víc tajemství a záhad, než jste si kdy dokázali představit.

zdroj: https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/nejpomalejsi-kniha-na-svete.html

Názov: Kdo vydží bydlet s bohy?
Autorka: Mary Evans
Vydavateľ: Nakladatelství Fragment
Poznámka: 2. diel série Elliot Hooper (CZ)
Poznámka: vekové odporúčanie: 10+

Oficiálna anotácia: Pomůžou tentokrát zachránit svět bájní řečtí hrdinové? Druhý díl bestsellerové série vedle které bledne i Percy Jackson.

Dokážeš si představit, že by se u tebe v obýváku usadili olympští bohové, zabrali si tvůj oblíbený gauč a chtěli ti pomoct zachránit svět? Kdyby se to alespoň nezačalo komplikovat! Héra jim zakázala používat magické schopnosti, takže boj s Thanatem, démonem smrti a jeho matkou Nyx, je téměř marný. Vzdát to ale nesmějí. Nastal čas objevit nové hrdiny! Stanou se jimi Elliot a jeho kamarádka ze znamení zvěrokruhu Panna? Pomůžou jim bohové?

zdroj: http://www.gorila.sk/product/711243

Názov: Klub teoretikov a ťažká zrážka s realitou
Autorka: Anja Janotta
Vydavateľ: Fragment
Poznámka: vekové odporúčanie: 11+

Oficiálna anotácia: Teória veľkého tresku pre tínedžerov!

Zoznámte sa s Linusom, Albertom a Romanob — zakladateľmi Klubu teoretikov. Majú blog o číselných kódoch a starých Rimanoch a prehľad o mnohých ďalších veciach – aspoň teoreticky. V praxi im však zakaždým musí prísť na pomoc Knut, ktorý je síce génius, ale zdravého rozumu má viac než všetci dospelí dokopy. S nasadením vlastného života im pomôže zbaviť sa otravných chlapcov od susedov.

zdroj: http://www.gorila.sk/product/714327

Názov: Přežijí jen nejsilnější: Darwinovy nezveřejněné myšlenky v tajemném detektivním románu
Autor: Robin Wawdon
Vydavateľ: XYZ
Poznámka: vekové odporúčanie: 14+

Oficiálna anotácia: Moderní detektivka, historický popis bojů jednoho z největších vědců světa a špionážní příběh druhé světové války, vše v jednom románu.

Existuje Bůh? Jsou věda a náboženství neslučitelné? Překvapivě samotný Charles Darwin, jehož evoluční teorie více než cokoli jiného vyvolávala a stále vyvolává tyto základní otázky, se zdržel jakýchkoli dalších debat na tato témata ze strachu před ještě větším rozruchem. Ale předpokládejme, že ve skutečnosti své závěry sepsal a uchoval je jako tajné dodatky ke svému zásadnímu dílu O původu druhů. A předpokládejme, že jeho milovaná manželka Emma si vedla vlastní tajný deník podrobně popisující jejich mimořádný život a byla jediným člověkem, který o těchto dodatcích věděl. Moderní detektivka, historický popis bojů jednoho z největších vědců světa a špionážní příběh druhé světové války, vše v jednom románu, vás zároveň vezme na putování po nádherných zákoutích anglického venkova.

zdroj: https://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/preziji-jen-nejsilnej-i.html
 
Názov: Najdlhší deň Adama T. 
Autor: Patrick Ness 
Vydavateľ: Slovart 

Oficiálna anotácia: Nový tragikomický a dojemný príbeh od populárneho autora Patricka Nessa o odvahe akceptovať samého seba a naplno žiť svoj život. Adam Thorn zažíva najhorší a najbúrlivejší deň v živote. Vo vzťahoch mu to škrípe, v práci sa mu ale že fakt nedarí a všetko zaklincuje konflikt s otcom – otec farár, on gej a tínedžer – ktorý obom prevráti život naruby. Adamov najdlhší deň je plný konfliktov, útekov pred ľuďmi a vysvetleniami. Deň plný sexu, lásky aj zlomených sŕdc. A možno, ale naozaj len možno, aj štipky nádeje. Prežite s Adamom naplno intenzitu tínedžerských vzťahov a nájdite silu objaviť pravdu o samom sebe.


zdroj: Slovart


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára